11.08.2013

V spomin: Stella

Jeseni leta 2003 smo v zavetišču posvojili psičko z imenom Stella (mešanka z nemškim ovčarjem). Takrat je bila stara nekaj več kot eno leto, najdena v Dragonji, ko je pripravljala "gnezdo" za svoje mladičke. Ker je ni nihče pogrešal, je ostala v zavetišču. Sprva smo si jo ogledovali, ko je še bila nameščena v bližini veterinarske postaje, nato smo jo hodili opazovati v zavetišče. Sledili so sprehodi in končno posvojitev.

Na začetku je bila suhljata, bojazljiva… bala se je predvsem moških in metle. Gotovo je imela za seboj negativne izkušnje. V kratkem se je Stella poredila, polepšala se ji je dlaka, se sprostila in pridobila zaupanje tudi do moških članov družine.

Pred Stello smo doma vedno imeli psa… dva nemška ovčarja (rodovniška) in mešanca, vedno samce. Stella je pa s svojim značajem in milino prekašala prav vse. Takega psa pri hiši ni bilo še nikoli. Prijazna je bila z ljudmi in ostalimi psi, rada je imela otroke. Na svojstven način nam je izkazovala svojo ljubezen in naklonjenost, hvaležnost.

Žal nas je danes Stella, po skoraj 10ih letih skupnega življenja, zapustila. Težko si predstavljam, kakšen bo jutrišnji dan, brez Stelle…

Iz srca se vam zahvaljujem, da ste nam omogočili posvojitev tako krasnega psa.

Prezgodaj je še, da bi razmišljali o "novemu" psu, a ko bo čas vsaj malo zacelil rane, se zagotovo oglasimo spet pri vas.
 
Veliko uspehov vam želim tudi v bodoče.

Nina Renar

Deli s prijatelji

Komentiraj

Po 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti. Uredništvo si pridržuje pravico do izbrisa komentarjev, ki žalijo, javno spodbujajo sovraštvo, razdor ali nestrpnost, so prekomerno obsceni, oglašujejo, na kakršenkoli način kršijo zakonodajo Republike Slovenije ali huje kršijo splošne pogoje uporabe spletnega portala.